Preskočiť na obsah

Používanie knižnice KUBO EDU

Zverejnené 13.3.2024.

Milí rodičia,

naša škola bude od teraz využívať jedinečnú modernú vzdelávaciu pomôcku – školskú digitálnu knižnicu KUBO EDU. Je to najväčšia a najbezpečnejšia slovenská e-knižnica pre deti. Obsahuje viac ako 1000 detských kníh: klasické a moderné rozprávky, slovenské a svetové novinky, básničky, encyklopédie a knihy v angličtine. Je užívateľsky jednoduchá a uľahčí deťom prístup ku knihám v škole aj doma. Veríme, že jej používanie nám spestrí vzdelávací proces a bude motivovať deti k častejšiemu čítaniu kedykoľvek a kdekoľvek.

Ako KUBO EDU používať?

1. Stiahnite si apku KUBO – detské knihy do mobilu či tabletu cez Google Play alebo App Store. Môžete však využívať aj webovú verziu aplikácie na stránke app.kuboknihy.sk.

2. Zaregistrujte sa cez sekciu Nastavenia (ozubené koliesko vpravo dole) a vytvorte si účet zadaním užívateľského mena, mailu a hesla.

3. Vyberte možnosť Prepojiť so školou.

4. Vyberte svoju školu zo zoznamu a pokračujte podľa inštrukcií. Odošlete tak žiadosť, ktorá bude čakať na schválenie.

5. V prípade, že máte v domácnosti viac detí, vytvorte profil pre každého zvlášť a prepojte ich so školou.

6. Obdržíte informačný mail o schválení od KUBA a môžete začať neobmedzene čítať.

7. Sledujte riadok KUBO EDU, v ktorom žiakovi pribúdajú knihy na čítanie podľa výberu učiteľov. Ak učiteľ pripojí k zadaniu poznámku, uvidíte ju pri otváraní knihy.

O detskej digitálnej knižnici KUBO sa viac dočítate na stránke:  KuboMedia.sk – Detské knihy

S pozdravom, Vaša škola.