Zakladna skola s materskou skolou Mlynky
Výskumná agentúra

Oznamy

2021-09-20 11:16:27

U žiakov školy platí výnimka z nosenia respirátora, na prekrytie dýchacích ciest stačí rúško.

2021-09-14 09:11:16

Oznamujeme zákonným zástupcom žiakov, že po dohode rady rodičov sa tohtoročná plenárna schôdza rodičov školy neuskutoční. Dôvodom je zachovanie čo najbezpečnejšieho prostredia v rámci prijatých preventívnych opatrení v súvislosti s pandémiou a s tým spojeným obmedzovaním vstupu osôb do školy. Podmienky činnosti rodičovského združenia zostávajú v školskom roku 2021/2022 nezmenené. Všetky prípadné otázky riešte telefonicky s triedym učiteľom žiakov.

2021-09-09 07:54:06

Vzhľadom na zaradenie okresu Spišská Nová Ves podľa Covid Automatu od 13.9.2021 v stupni: Ostražitosť (oranžová farba), rodič povinne predkladá Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti. Rodičia, ktorí vyhlásenie škole doposiaľ nepredložili, sú povinní tak urobiť pri nástupe detí do školy od 13.9. Toto tlačivo sa predkladá aj po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (vrátame víkendu). Tlačivo: Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti.

2021-08-26 09:48:02

Informácie k nástupu do školy

Žiaci ZŠ musia mať prekryté horné dýchacie cesty počas celého vyučovania. Povinnosť nosiť rúško nemajú deti MŠ.

Žiaci ZŠ prihlásení na PCR kloktacie testy ich absolvujú 2.9.2021 o 9:00 hod. v škole. Prosíme rodičov, aby prišli podpísať tlačivá k testovaniu alebo ich priniesli žiaci v deň testovania vypísané. Tlačivo: Zber údajov, tlačivo: Súhlas dotknutej osoby

Rodičia, ktorí objednali Ag samotestovacie sety na doma, si ich budú môcť vyzdvihnúť po ich dodaní.

Vzhľadom na zaradenie okresu Spišská Nová Ves podľa Covid Automatu: Monitoring (zelená farba) rodič predkladá LEN DOBROVOĽNE pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní tlačivo: Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti.

V prípade potvrdeného pozitívneho prípadu na ochorenie Covid-19 v škole sa karanténa nebude vzťahovať na žiakov, ktorí sú zaočkovaní alebo prekonali ochorenie pred nie viac ako 180 dňami. V tom prípade rodič predkladá tlačivo: Oznámenie o výnimke z karantény.

Rodič môže svojím rozhodnutím ospravedlniť žiaka na 5 po sebe idúcich vyučovacích dní. Pri absencii viac ako 5 dní z dôvodu ochorenia musí predložiť "Potvrdenie o chorobe" od všeobecného lekára re deti a dorast.

2021-08-18 09:51:48

Nástup do školy – testovanie žiakov základnej školy

Na začiatku školského roka je možné absolvovať dobrovoľné testovanie žiakov v škole prostredníctvom PCR kloktacích testov. Možnosť testovania môžu využiť všetci žiaci. Táto možnosť bude dostupná len na začiatku školského roka. Prosíme rodičov, ktorí majú o takýto druh testovania záujem, aby to škole nahlásili do 25.8.2021.

V priebehu školského roka je možné využiť dobrovoľné samotestovanie žiakov Ag testami v domácom prostredí. Možnosť testovania môžu využiť všetci žiaci. Pokiaľ sa rodičia rozhodnú využiť možnosť domáceho samotestovania žiakov, dostanú sadu 25 ks testov na domáce použitie. Prosíme rodičov, ktorí majú o takýto druh testovania záujem, aby to škole nahlásili do 25.8.2021.

Tieto testy nie sú povinné a sú bezplatné. Záujem o testovanie nahlasujte e-mailom na adrese: skola@zsmlynky.edu.sk alebo prostredníctvom SMS na telefónnom čísle: 0905 771 459 do 25.8.2021 vrátane.

2021-08-02 09:06:47

Otvorenie nového školského roka 2021/2022 sa uskutoční vo štvrtok 2.9.2021 o 7:45 hod. v jednotlivých triedach. Hromadné otvorenie šk. roka nebude.

2021-07-01 20:48:44

Informácia k stravovaniu v školskej jedálni od 1.9.2021

Od septembra 2021 sa ukončuje plošné poskytovanie dotácie na stravu detí v ZŠ a poslednom ročníku MŠ. Dotáciu na stravu, teda stravovanie zadarmo už bude možné poskytnúť len pre deti:

1) dieťa žijúce v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi - rodič je povinný predložiť potvrdenie Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny,

2) dieťa žijúce v domácnosti, ktorej príjem je najviac vo výške životného minima - rodič je povinný predložiť potvrdenie Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny,

3) dieťa žijúce v domácnosti, v ktorej si ani jeden rodič neuplatnil na toto dieťa sumu daňového zvýhodnenia - rodič je povinný predložiť čestné vyhlásenie - TLAČIVO.

Dieťa bude mať nárok na bezplatné stravovanie od prvého dňa v mesiaci, ktorý nasleduje po mesiaci, v ktorom rodič predloži požadované potvrdenie. Pre bezplatné stravovanie od 1.9.2021 je potrebné toto potvrdenie predložiť najneskôr do 10.8.2021.

Tvorba web stránok webing.sk